Фабрички на големо нелепливи садови и тави од не'рѓосувачки челик HC-0041

Краток опис:

Сетот тенџере има светло сив изглед и е составен од нерѓосувачки челик тип 201. Садот е рамномерно загреан и има добра топлинска спроводливост.Подготвената кујна е исклучително вкусна.Стаклото служи како покривка за тенџерето, што овозможува визуелизација на готвењето.


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики

1. Садот за покривање усвојува технологија за полирање на огледало, која лесно се чисти и не содржи нечистотија.

2.Дното на тенџерето е погодно за разни шпорети и може да се готви на различни начини.

3. Садот од нерѓосувачки челик содржи шест парчиња, кои можат да исполнат различни намени.

сабтн (4)

Параметри на производот

Име: комплети садови за готвење од не'рѓосувачки челик

Материјал: 201 нерѓосувачки челик

Ставка бр.HC-0041

Стил: модерен

MOQ: 6 комплети

Ефект на полирање: полирање

Пакување: 1 комплет/кутија во боја, 6 комплети/картон

сабтн (3)
сабтн (2)

Употреба на производот

Предметите се изработени од не'рѓосувачки челик за храна и може да се користат во кантини, ресторани, покуќнина итн. Покривниот сад често се користи за подготовка на супа, топло млеко, тестенини и други јадења.Садот за супа има долга рачка која е и лесна и удобна за фаќање.

сабтн (1)

Предности на компанијата

Нашиот бизнис се наоѓа во „земјата од нерѓосувачки челик“ во градот Каитанг во областа Чаоан.Бизнисот, исто така, има исклучителен надворешен трговски персонал, најсовремена механизација и вешти способности за прилагодување.Компанијата има речиси десетгодишно искуство во производството, не само широк асортиман на производи, туку и сигурен квалитет.Покрај тоа, ние исто така развиваме нови производи во согласност со шемата за производи на клиентите.

Регионална предност
Нашата компанија се наоѓа во „земјата од не'рѓосувачки челик“, област Чао'ан, градот Чаитанг.Овој регион има историја од 30 години во производство и преработка на производи од нерѓосувачки челик.И во линијата на производи од нерѓосувачки челик, Caitang ужива исклучителни предности.Сите видови делови од нерѓосувачки челик, материјал за пакување, врски за обработка имаат професионална техничка поддршка.

сабтн (5)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи